مشاوره رایگان : 09133535875

ارسال رایگان با خرید بیش از 200 هزار تومان

پشتیبانی 24 ساعته

درمان عفونت اداری و ورم مثانه

عفونت ادراری

جلوگیری و درمان عفونت های ادراری و ورم مثانه با گیاهان دارویی و غذا

متاسفانه در سال‌های اخیر عفونت ادراری بسیار شایع شده است و اکثرأ تعداد زیادی از زنان به آن مبتلا می‌شوند. و با مراجعه به پزشک مبادرت به خوردن داروهای آنتی بیوتیک می کنند .البته تعدادی از آنها شفا یافته ولی تنی چند نیز اثری نمی بینند حتی آنهایی که سلامت خود را بازیافته اند بعد از مدتی دوباره به این مریضی دچار می گردند.
علائم بیماری

تکرر ادرار و سوزش در هنگام ادرار و یا بعد از آن قطره قطره ادرار کردن است این بیماری ممکن است ناگهان و یا کم کم شروع شده ،شدید یا خفیف باشد.

عفونت ادراری را باید فورا معالجه کرده زیرا اگر عفونت شود باعث عفونت کلیه می شود.

اگر بیماری خیلی شدید باشد همراه با علائمی مانند تب، کمر درد و خون در ادرار است.

ناراحتی های مجاری ادراری ممکن است عفونی نبوده و دلیل آن تورم در بین بافت های مثانه باشد. که در این صورت با آزمایش ادرار قابل تشخیص نیست زیرا عفونت وجود ندارد و با تجویز آنتی بیوتیک مریض خوب نشده و گاهی علائم شدیدتر می شود.
علائم تورم مثانه و عفونت ادرار مانند هم بوده و تنها فرقی که دارند این است که تورم مثانه معمولاً مزمن بوده و مرتباً برمی‌گردد. در خانمها دلیل اینکه مجرای ادرار کوتاه بوده و نزدیک به مقعد و واژن است باکتری ها به آسانی می توانند وارد مجاری ادرار و مثانه شودند. که یک میکروب مفید در روده بزرگ بوده و برای سلامتی روده ضروری است؛ اگر وارد مجرای ادرار شود باعث تورم و عفونت مثانه می شود .بنابراین بهداشت و نظافت بعد از اجابت مزاج ضروری است البته آقایان نیز مبتلا به عفونت ادرار می شوند و دلیل آن ممکن است سرما یا مشکلات پروستات باشد.

داروهای آنتی‌بیوتیک قرص های ضد حاملگی، استرس و رژیم نامناسب تمام سیستم مصونیت بدن را تضعیف کرده و باعث امراض مختلفه منجمله تورم مثانه می شود .
برای جلوگیری از این مرض و درمان آن می‌توان از دستورات زیر استفاده کرد:

درمان عفونت اداری و ورم مثانه:درمان عفونت ادراری

تغذیه صحیح
رژیم غذایی مردم آمریکای شمالی و اروپا معمولاً شامل پروتئین زیاد ،چربی ،افزودنیهای غذایی و مواد شیمیایی است که مملو از مواد شیمیایی شکر و نمک می باشد.
باید یک رژیم طبیعی و سالم داشت و از سبزیجات، میوه جات، ماهی ،نان سیاه، لوبیا و نخود و دانه های نباتی مانند بادام ،پسته و فندق استفاده کرد.
اشخاصی که به عفونت ادرار مبتلا می شوند می توانند به عنوان نوشابه ازCranbury Juice استفاده کنند.
زیرا این میوه دارای مقدار زیادی ویتامین C است و از چسبیدن باکتری به نسج مثانه جلوگیری می کند.
اقلاباید ۱۰ لیوان آب در بین غذا میل کنید .آب هویج نیز باعث تمیز کردن مثانه به کلیه می شود. سیر تازه یا قرص سیر مانند آنتی بیوتیک ها عملکرد به باکتری ها را از بین می‌برد.
ضمنا باید از خوردن ادویه جات تند ،نمک، شکر، نان سفید، قهوه ،چای پررنگ، گوجه فرنگی، اسفناج اجتناب کرد.

به طور کلی می‌توان گفت آنهایی که به عفونت ادراری مبتلا می شوند ادارشان قلیایی است زیرا باکتری ها در محیط قلیایی رشد می‌کنند و اگر ادار اسیدی باشد از رشد میکروب جلوگیری می‌کند .برای اسیدی کردن ادرار می توان از ویتامین cو سولفات منیزیم استفاده کرد

مقدار مصرف ویتامین, ۱۰۰۰cمیلیگرم(یک گرم )۳تا۶
قرص در روز بوده و از سولفات منیزیوم که Epson salt نیز نامیده می شود, می توان یک قاشق چای خوری در یک لیوان آب ریخته و یک ساعت قبل از رفتن به رختخواب میل کرد ویتامین Cغیر از این که ادرار را اسیدی می کند باعث بالا رفتن و تقویت سیستم مصونیت بدن نیز می شود ویتامین Eمقدار اکسیژن را در سلولها افزایش داده و از تورم سلول‌ها جلوگیری می‌کند.
ویتامین A سلول ها را محافظت می کند مقدار مصرف ویتامین ۴۰۰Aواحد در ویتامین ۲۰۰۰۰A واحد در روز است.

سیر یک آنتی بیوتیک طبیعی است و در صورت لزوم می‌توان از قرص سیر و یا سیر تازه استفاده کرد.
داروی دیگری که در این مورد اثر مفیدی داردAcidophilus است و حتماً آنهائی که آنتی بیوتیک می خورند باید از آن استفاده کنند Zincنیز قدرت سیستم مصونیتی بدن را بالا می‌برد و مقداری مصرف آن ۱۵ تا ۳۰ میلی گرم در روز است.
گیاهان مفید

گیاه دم اسب مقداری ادرار را تا ۳۰ درصد بالا برده و نسوج مثانه را تقویت می کند.
داروهای همیوپتی

Cantharis اولین داروی است که برای عفونت ادراری به کار می‌رود این دارو برای افراد که مرتبا به توالت می روند و قطره قطره ادرار کرده به مخصوصا سوزش و درد در انتهای دفع ادرار دارند مفید است.

Apis برای کسانی که مثانه شان تیر می کشدبا سرما بهتر شده ولی با تماس و فشار بدتر می‌شوند.
Beladona برای وقتی که عفونت ادراری ناگهان شروع میشود به سوزش و احساس ادرار کردن حتی بعد از تخلیه مثانه وجود دارد.

درمان عفونت اداری و ورم مثانه

گرد اوری شده توسط سایت گیاهان دارویی طب الکویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال رایگان

ارسال رایگان برای خرید های بیش از 200 هزار تومان

7 روز امکان بازگشت کالا

امکان بازگشت محصول تا 7 روز

فروش سراسری

امکان ارسال به سراسر دنیا

خرید امن

امکان خرید امن از طریق کلیه کارت های عضو شتاب