تیک عصبی و درمان ان

تیک عصبی و درمان ان :

درمان تیک عصبی با نسخه دکتر ضیایی

تیک-عصبی
تیک-عصبی

گاهی تیک عصبی روی پلک چشم است .

گاهی در دست و پا است.

گاهی روی زبان و لب است.

تیک عصبی بیشتر به علت کمبود املاح و ویتامین ها است.

برای درمان تیک عصبی ،موضعی که تیک عصبی دارد با محلول آب و سرکه ماساژ دهد.

کسانی که فشار خون دارند برای درمان :

نصف لیوان آب +نصف لیوان آب میوه گریپ فروت+یک قاشق چای خوری سرکه سیب طبیعی اضافه کند.

هر روز قبل از ظهر یک لیوان بخورد تیک عصبی درمان می شود .

کسانی که فشار خون ندارند برای درمان نصف لیوان آب +نصف لیوان آب میوه پرتقال+یک قاشق چای خوری سرکه سیب طبیعی اضافه کند.

هر روز قبل از ظهر یک لیوان بخورد تیک عصبی درمان می شود .

                                   (دکتر ضیایی)

هر آنچه لازم است در موردتیک عصبی بدانید

  • تیک عصبی چیست ؟
  • چه عللی منجربه بروز تیک عصبی در فرد می شود؟
  • نشانه های انواع تیک عصبی چیست ؟
  • آیا افراد خاصی دچار تیک عصبی می شوند ؟
  • آیا تیک عصبی قابل درمان است؟

درمان های خانگی و طب سنتی برای رفع تیک عصبی چیست؟

تیک عصبی

تیک های عصبی می تواند با رفتارهایی مثل بالا انداختن شانه،پلک زدن،تنگ کردن چشمها، تکانهای تند سر یا شانه، شکلک در آوردن یا چین دادن بینی دیده شود. در واقع تیک ها، حرکات بدنی یا صداهای کنترل نشده هستند و انواع مختلفی ازتیک های عصبی وجود دارد. برخی افراد ممکن است تنها یک نوع تیک داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است چندین تیک داشته باشند. برخی از انواع متداول تیک ها.ی

تیک عصبی و درمان آن

انواع تیک های عصبی

انواع مختلفی از تیک های عصبی وجود دارند که برخی بر حرکت بدن (تیک موتوری) و بقیه بر صدا تاثیر می گذارند.

تیک-عصبی-چشم
تیک-عصبی-چشم

درمان های خانگی تیک عصبی

تیک های حرکتی:

تیک های عصبی که منجر به حرکات بدنی می شوند به عنوان “موتور تیک ها” شناخته می شوند.

مثال های معمول شامل موارد زیر هستند:

_پلک زدن یا چرخاندن چشم ها._ چین انداختن بینی و شکلک درآوردن._گاز گرفتن لب ها یا تکان دادن زبان ها._تکان دادن سر._چرخاندن گردن._چمباتمه زدن، خم شدن برای لمس کف اتاق._گاز گرفتن انگشت ها._بالا انداختن شانه ها_لمس کردن افراد یا چیزهای دیگر._انجام حرکات و ژشت های خاص.برخی اوقات تیک ها ممکن است به نظر عادی باشند، اما نمی توان آنها را کنترل کرد. برخی افراد می توانند یک تیک را برای مدتی کوتاه به تعویق بیاندازند، اما در نهایت میل به انجامش خیلی قوی می شود.

تیک های صدایی یا صوتی:

مثال های معمول تیک های صوتی شامل موارد زیر هستند:_سرفه_خر خر کردن_سر و صداهای حیوانات از قبیل واق واق کردن،_خرناس_فیش فیش کردن_گلو را صاف کردن_جیر جیر کردن_تکرار یک صدا یا عبارت_ استفاده از کلمات و عبارات زننده و توهین آمیز (این امر غیر معمول است)گاهی اوقات جریان عادی گفتار ممکن است قطع شود، یا تیک عصبی ممکن است در آغاز یک جمله به روش مشابه با لکنت رخ دهد.

تیک های صدایی چگونه هستند؟

علایم تیک ها:

تیک ها – حرکات یا صداهای ناگهانی، کوتاه، متناوب – نشانه سندرم تورت هستند. آن ها می توانند از حد ضعیف تا شدید وجود داشته باشند.علائم شدید ممکن است به طور قابل توجهی با ارتباط، کارکرد روزانه و کیفیت زندگی تداخل داشته باشند.

علل سندروم تورت:

علت دقیق سندروم تورت معلوم و مشخص نیست. این، یک اختلال پیچیده و احتمالاً ناشی از ترکیب عوامل ارثی (ژنتیکی) و محیطی است. مواد شیمیایی که در مغز، ایمپالس های عصبی را منتقل می کنند (انتقال دهنده های عصبی)، از جمله دوپامین و سروتونین، ممکن است نقش ایفا کنند.

عوامل خطر سندروم تورت:

عوامل خطر سندرم تورت ، عبارتند از:_تاریخچه و سابقه خانوادگی:داشتن سابقه خانوادگی سندرم تورت یا اختلالات عصبی دیگر می تواند خطر گسترش و رشد سندروم تورت را افزایش دهد._جنسیت:مردان در حدود سه تا چهار برابر بیشتر از خانم ها ریسک این سندرم را دارند.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

تیک ها معمولاً جدی نیستند. اگر تیک هایتان ملایم و خفیف هستند و باعث ایجاد مشکلی نمی شوند، همیشه نیازی نیست که به پزشک مراجعه کنید. گاهی اوقات آن ها می توانند به همان سرعتی که ظاهر می شوند، ناپدید شوند.اگر نسبت به تیک های کودکتان نگران هستید، به پزشک خود مراجعه کنید، یا اگر تیک ها اینگونه هستند:_اگر به طور منظم اتفاق می افتند و یا به صورت مکرر و یا شدیدتر می شوند._داشتن مشکلات اجتماعی یا احساسی، مانند شرمندگی، قلدری یا انزوای اجتماعی._باعث درد یا ناراحتی می شوند._ در فعالیت های روزمره، مدرسه یا کار تداخل پیدا می کنند._ به همراه دیگر حالات و رفتارهاست، مانند عصباتیت ، افسردگی و یا به خود زیان زدن.پزشک شما باید قادر به تشخیص یک تیک از توصیف یا دیدن یک ویدئو کوتاه باشد، اما مراقب باشید که بیش از حد توجه خود را به تیک ها نیندازید، وگرنه ممکن است بدتر شوند.

(منبع نمناک )

تیک عصبی و درمان ان :

گرد اوری شده نوسط سایت فروشگاهی طب الکویر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.