دیابت و روش درمان آن

دیابت و روش درمان آن:

دیابت و روش درمان ان
دیابت و روش درمان ان

دیابت چیست؟

دیابت بر اثر قطع تولید انسولین و یا عدم کارکرد مناسب آن در بدن به وجود می اید.انسولین هورمونی است که مواد غذایی قندی ونشاسته و…..را در بدن به انرژی تبدیل می نماید.تاکنون علت بروز این بیماری کشف نشده است ولی گمان می رود که زمینه مساعد ژنتیکی وعوامل محیطی همچون چاقی وبی تحرکی در ابتلا به این بیماری نقش موثری داشته باشد .

سه نوع دیابت وجود رارد .

دیابت نوع یک

در این نوع از دیابت بدن انسولین تولید نمی کند .بعضی از مردم ممکن است این نوع دیابت را دیابت وابسته به انسولین،دیابت نوجوانی یا دیابت زودرس بنامند .افراد معمولا قبل از چهل سالگی اوایل دوره بزرگ سالی ویا سالهای نوجوانی به دیابت نوع یک مبتلا می شوند .

درصد شیوع دیابت نوع یک به هیچ وجه قابل مقایسه با دیابت نوع دو نیست .تقریبا ده درصد از تمام موارد دیابت نوع یک است .

بیماران مبتلا به دیابت نوع یک به تزریق انسولین برای بقیه عمر خود احتیاج دارند .آنها همچنین باید سطح گلوکز خون خود را با انجام آزمایشات منظم و پیروی از یک رژیم غذایی خاص در سطح مناسبی نگه دارند .

دیابت و روش درمان
دیابت و روش درمان

دیابت نوع دو

در این نوع از دیابت بدن برای عملکرد مناسب به اندازه کافی انسولین تولید نمی کند یا در برابر سلولها در بدن به انسولین واکنش نشان نمی دهند{ در برابرانسولین مقاومت می کنند }

حدود نود درصد از همه موارد دیابت در سراسر جهان از این نوع است.

برخی از مردم ممکن است بتوانند با کاهش وزن پیروی از رژیم غذایی سالم علائم دیابت نوع ۲ خود ورزش های مختلف ونظارت بر سطح قند خون خود را کنترل کنند . بااین حال،دیابت نوع ۲ به طور معمول یک بیماری پیشرونده است (به تدریج بدتر می شود)وبیمار احتمالا در نهایت نیازبه دریافت انسولین خواهد داشت.

انواع انسولین را بشناسید:انسولین رگولار،انسولین ایزافون ،انسولین آسپارت،انسولین گلارژین.

افراد مبتلا به اضافه وزن وچاقی نسبت به افراد با وزن متناسب در معرض خطر بسیاربالاتری به ابتلا به دیابت نوع ۲ هستند.

مخصوصا افرادی که مقدار زیادی چربی احشایی دارند،که به عنوان چاقی مرکزی ،چربی شکم یا چاقی شکمی شناخته می شود،بیشتر در معرض خطر ابتلا به این نوع از دیابت هستند.

داشتن اضافه وزن وچاقی ،باعث آزاد سازی مواد شیمیایی خاصی در بدن میشود که میتواند سیستم های قلبی عروقی و متابولیک بدن را بی ثبات کند.

داشتن اضافه وزن ،عدم فعالیت جسمانی و خوردن غذاهای ناسالم،همه وهمه به خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ کمک می کند.

بر اساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه امپریال لندن ،نوشیدن تنها یک قوطی نوشابه در طول روز می تواند درصد ابتلا به دیابت نوع ۲ را تا ۲۲%بالا ببرد.

خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ با افزایش سن بیشتر می شود.با اینکه کارشناسان دلیلیش را به درستی نمی دانند. ،اما معتقدند که عصر ما تمایل بیشتری به افزایش وزن و کم تحرکی دارد.افرادی که یکی از بستگان آن ها دیابت نوع ۲ داشته است.

مردم خاورمیانه ،آفریقا یا تبار آسیای جنوبی نیز در معرض خطر بالاتری به ایتلا به این بیماری هستند.

دیابت نوع ۲ در مردانی که سطح تستوسترون پایینی دارند بیشتر تهدید می کند.

محققان دانشگاه ادینبورگ ، اسکاتلند،می گویند که کم بودن میزان تستوسترون با مقاومت به انسولین رابطه مستقیم دارد.

دیابت حاملگی

این نوع از دیابت ،روی زنان باردار تاثیر دارد . برخی اززنان دارای سطوح بسیار بالایی از گلوکز در خون خود هستند ،بدن آنها  قادر به تولید انسولین کافی برای انتقال گلوکز به سلول ها نیست،در نتیجه به تدریج منجر به افزایش سطوح گلوکز می شود.

تشخیص دیابت بارداری در دوران بارداری مقدور است.

اکثر بیماران مبتلا به دیابت حاملگی می توانند دیابت خود را با ورزش و رژیم غذایی کنترل کنند .

بین ۱۰%تا ۲۰%از آنها نیاز به دریافت برخی از انواع داروهای کنترل کننده گلوگز خون دارند. دیابت حاملگی تشخیص داده نشده یا کنترل نشده می تواندخطر ابتلا به عوراض در طول زایمال را افزایش دهد.

درمان دیابت با ریشه شیرین بیان

خوردن دم کرده ریشه شیرین بیان (قبل از هر وعده غذایی یک قاشق چای در یک استکان اب جوش ریخته ۱۰دقیقه دم بکشد میل کنیدو نیز بعد از غذا یک قاشق چای خوری مولایی شیرین بیان )

درمان  دیابت دکتر خیراندیش

نوزاد ممکن است بزرگتر از حد طبیعی باشد دانشمندان موسسه ملی بهداشت،درمان و دانشگاه هاروارد دریافتند که زنانی که رژیم غذایی قبل از بارداری آنها دارای مقادیر زیادی چربی حیوانی و کلسترول بوده است در مقایسه با همتایان خود که رژیم غذایی کم کلسرول و کم چربی داشته اند ریسک بالاتری برای ابتلا به دیابت بارداری دارند.

درمان دیابت با نسخه دکتر تبرزیان

۱٫خوردن جو در وعده غذایی هر روز یک قاشق غذا خوری جو در غذا بریزید.

.۲٫خوردن شنبلیله

۳٫خوردن کولاهک بادمجان (کلاهک بادمجان را جداکرده بخوشانید و اب ان را بخورید )این عمل قندخون را تا۵۰۰واحد کاهش میدهد

۴٫خوردن اب کدو نیز در کاهش قند خون مواثر است

درمان دیابت نوع ۲ با نسخه دکتر ضیایی

خوردن سبزی وتخم خورفه .خوردن برگ کاهو. برگ کاسنی .برگ وگل گیاه کلپوره را با غذا خود اضافه کند .

دیابت حاملگی (دکتر ضیایی) درمان

خوردن سبزی خورفه وتخم خورفه

خوردن بامیه (اگر فشار خون دارید خورشت بامیه را با تمر هندی بدون نمک درست کنید این روش هم ملین مزاج بوده هم قند و هم فشار خون را کاهش میدهد) 

درمان دیابت نوع ۱ (دکتر ضیایی)

خوردن هویج زرد (زردک )

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.