شامپو دست سازجینسینگ نمایش بزرگتر

شامپو دست سازجینسینگ

محصول جدید

تقویت‌کننده، نرم‌کننده، ترمیم کننده، روزانه، ضد ریزش، حجم دهنده، براق کننده، صاف کننده

جزییات بیشتر

10 قلم

24,000 تومان بدون مالیات.

اطلاعات بیشتر

جینسنگ یک

گیاه است که در اکثرا در شرق آسیا و کره یافت می شود. با توجه به اینکه بزرگترین تولید کننده جینسنگ، کره است که اغلب به عنوان سرزمین جینسنگ اشاره شده است.

اعتقاد بر این است که جینسنگ فواید بسیاری دارد. جینسنگ می تواند بیماری های مختلف را درمان کند و از زمان قدیم جنسینگ امتحان خود را پس داده است. ویتامین های موجود در جنسینگ باعث افزایش گردش خون و تقویت مو ها می شود و از ریزش مو جلوگیری می کند.

اگر شما یک فردی هستید که اکثرا برای درمان های طبیعی برای رشد مو باور دارید شما ممکن است ارتباز بین جنسینگ و رشد مو را شنیده اید. در مطالعات بالینی اخیر اثر جینسنگ در درمان آلوپسی بررسی کرده اند و محققان واقعا ثابت کردند که جینسنگ مناسب برای رشد مو است.

ارتباط بین جینسنگ و رشد مو چیست؟

جینسنگ رشد مو  را افزایش و باعث کاهش ریزش مو می شود. جینسنگ باعث افزایش تعداد سلول های پوستی پاپیلای در پوست سر می شود و با جلوگیری از مرگ سلولی طبیعی باعث کاهش ریزش مو و تقویت مو می شود. جینسنگ پوست سر را تحریک و باعث تشویق رشد مو می شود. مطالعات نشان می دهد که جینسنگ همچنین باعث کاهش استرس در هنگام می شود که این خود باعث جلوگیری و یا آهسته کردن ریزش مو می شود.

تحقیقات انجام شده روی جینسنگ و رشد مو

بر اساس یک مطالعه بالینی، جینسنگ و رشد مو ممکن است در واقع در ارتباط باشند. پروفسور سانگ-ووک در دانشگاه کالج کره  به دنبال ۱۳۱ نفر با آلوپسی، به مدت ۱۲ هفته از جنسینگ بعنوان درمان ریزش مو استفاده کرد که باعث کاهش ریزش مو این افراد شد.

هنگامی که محققان اثرات کورتیکواستروئیدها در رشد مو در مقابل جینسنگ را مقایسه کردند، امیدوار کننده بود. بر اساس یافته های خود، آنها به این نتیجه رسیدند که شاخ و برگ گیاهان موثر بود زیرا حاوی اجزای دارویی به نام جین سنوزید که دارای خواص ضد التهابی و ضد حساسیت و ضد ریزشی دارند.

جینسینگ برای رشد مو و ماینوکسیدیل

جنسینگ بسیار شبیه به مینوکسیدیل هست. جنسینگ باعث کاهش فشار خون و این احتمال وجود دارد که زشد مجدد مو در مقایسه با ماینوکسیدل زیاد است. همچنین جنسینگ باعث ضخیم تر شدن مو می شود. در مقایسه با ماینوکسیدل، جنسینگ ضررهای ماینوکسیدل را ندارد و بعد از قطع مصرف دوباره دچار ریزش مو نمی شوید.

گرد اوری شده توسط سایت فروشگاهی طب الکویر